MokréČištěníKoberců.cz » Odstraňování skvrn » Jak odstranit stopy po nábytku z koberce?

Jak odstranit stopy po nábytku z koberce?

Určitě se vám doma stává, že pokud se rozhodnete po delší době přesunout polici, skříň nebo stůl na jiné místo koberce, zůstanou na něm po přesunutí viditelné stopy v místech, kde nábytek stál na koberci. Jedná se o místa, kde došlo působením těžkého nábytku ke stlačení vláken koberce tak, že už se po odstranění nábytku nevrátila do původního stavu. Existuje několik způsobů, jak se takových stlačených míst v koberci zbavíte.

POŘIĎTE SI NA ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ:

1. Kostky ledu

Položte na stlačená vlákna koberce kostku ledu a nechte několik hodin led tát. Poté vodu z rozpuštěného ledu odsajte utěrkou nebo houbičkou a pomocí lžíce nebo vidličky opatrně vlákna koberce zvedněte do původního podoby.

Dejte pozor, pokud máte pod kobercem dřevěnou podlahu, aby nedošlo k jejímu promáčení. V takovém případě koberec podložte igelitem.

2. Napařovací žehlička

Položte čistou a suchou utěrku přes postižené místo a napařovací žehličkou a vyvíjenou párou přejíždějte po utěrce nad poškozeným místem.

Důležité je nezapomenout na položení utěrky, protože jinak by mohlo dojít při styku rozžhavené žehlící plochy a vlákna koberce k jeho poškození vlivem nadměrného tepla.

Opět můžete pomoci lžičkou nebo vidličkou k „načechrání“ vláken do původního stavu.

3. Žehlička a vlhká utěrka

Oproti výše zmíněné metodě tentokrát použijte vlhkou utěrku, přes kterou přejíždějte žehličkou, dokud utěrka není suchá.

Dávejte pozor na to, abyste se nedotýkali koberce žehlící plochou.

Podobné příspěvky