MokréČištěníKoberců.cz » Odstraňování skvrn » Jak odstranit stopy po nábytku z koberce?

Jak odstranit stopy po nábytku z koberce?

Určitě se vám doma stává, že pokud se rozhodnete po delší době přesunout polici, skříň nebo stůl na jiné místo koberce, zůstanou na něm po přesunutí viditelné stopy v místech, kde nábytek stál na koberci. Jedná se o místa, kde došlo působením těžkého nábytku ke stlačení vláken koberce tak, že už se po odstranění nábytku nevrátila do původního stavu. Existuje několik způsobů, jak se takových stlačených míst v koberci zbavíte.

1. Kostky ledu

Položte na stlačená vlákna koberce kostku ledu a nechte několik hodin led tát. Poté vodu z rozpuštěného ledu odsajte utěrkou nebo houbičkou a pomocí lžíce nebo vidličky opatrně vlákna koberce zvedněte do původního podoby.

Dejte pozor, pokud máte pod kobercem dřevěnou podlahu, aby nedošlo k jejímu promáčení. V takovém případě koberec podložte igelitem.

2. Napařovací žehlička

Položte čistou a suchou utěrku přes postižené místo a napařovací žehličkou a vyvíjenou párou přejíždějte po utěrce nad poškozeným místem.

Důležité je nezapomenout na položení utěrky, protože jinak by mohlo dojít při styku rozžhavené žehlící plochy a vlákna koberce k jeho poškození vlivem nadměrného tepla.

Opět můžete pomoci lžičkou nebo vidličkou k „načechrání“ vláken do původního stavu.

3. Žehlička a vlhká utěrka

Oproti výše zmíněné metodě tentokrát použijte vlhkou utěrku, přes kterou přejíždějte žehličkou, dokud utěrka není suchá.

Dávejte pozor na to, abyste se nedotýkali koberce žehlící plochou.

MŮJ TIP NA EXTRAKTOR:

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *