MokréČištěníKoberců.cz » Čištění koberců » Proč je také důležité čistit pravidelně koberce?

Proč je také důležité čistit pravidelně koberce?

Možná jste nevěděli, že centimetr čtverečný koberce obsahuje až 200.000 mikroorganismů, což je 4.000x více, než je například na záchodovém prkýnku. Tyto mikroorganismy vznikají díky přítomnosti kožních buněk, nápojů a jídla, prachu, pylů a dalším nečistotám, které se usazují v koberci. Nečistoty se mohou dostat do vnitřního prostředí našich bytů také zavlečením z obuvi, oblečení, z domácích zvířat nebo infiltrací okny a dveřmi.

Špinavá voda po čištění koberce
Špinavá voda po čištění koberce

Nečistoty a mikroorganismy pravidelně odstraňujeme ať už pravidelným suchým vysáváním, nebo občasným hloubkovým čištěním mokrou (extrakční) metodou, které nám zajistí profesionální firma. To, že se nám zda koberec na první pohled čistý, ještě neznamená, že se v něm neskrývají škodlivé bakterie.

Pouze profesionálním hloubkovým čištěním dosáhneme toho, že se tyto škodlivé a nebezpečné látky z koberce dostanou pryč. Důkladného vyčištění dosáhneme pouze vysoce výkonnými přístroji a účinnými čistícími prostředky. Každý koberec by měl být hloubkově vyčištěn min. 1x ročně, v případě přítomnosti dětí nebo domácích zvířat i 2-3x ročně.

Ale i mezi čištěním mokrou metodou můžete snížit riziko vzniku bakterií v kobercích:

  1. Pravidelně provádějte suché vysávání koberců, min. 1x týdně, v případě přítomnosti dětí a domácích zvířat i 2-3x týdně.
  2. Nezanášejte na koberce nečistoty z venkovního prostředí ať už na obuvi, či oblečení.
  3. Používejte čistící rohože, které zachytí nejvíce nečistot před vstupem na koberec.
  4. Pokud dojde k nehodě a rozlijeme na koberec nějakou tekutinu apod. snažíme se nečistoty odstranit co nejdříve, při pozdějším odstraňování už nemusíme být tak úspěšní.

NA ODSTRANĚNÍ SKVRN A ZÁPACHU SI POŘIĎTE:

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *