Jak odstranit žvýkačku?Dnes bych chtěl v krátkosti popsat způsob, jakým jsem nedávno odstraňoval zaschlou žvýkačku. Nejednalo se sice o koberec, ale o čalounění sedadla v autě, ale určitě můžete tento postup aplikovat i při odstraňování ztvrdlé žvýkačky z koberce.
Existuje určitě více způsobů a přípravků na odstranění přischlých žvýkaček, já jsem si vybral jeden z nich a sice pomocí přípravku Gumex.

Doporučuji předem vyzkoušet na nějakém skrytém místě stálobarevnost koberce nebo čalounění.

Práce s přípravkem je velice jednoduchá a rychlá. Přípravek Gumex se aplikuje přímo postřikem z lahvičky na ztvrdlou žvýkačku a přilehlé okolí. Nechá se cca 5 minut působit a poté se hadříkem, nebo plastovou špachtlí či nožem seškrábne. Po aplikaci přípravku a jeho působení dojde ke snížení přilnavosti žvýkačky k podkladu a k jejímu změkčení, takže jde snadno odstranit.

Poté doporučuji vytepovat koberec nebo čalounění buď bavlněným hadříkem, nebo ideálně dočistit extrakční (mokrou) metodou, aby došlo k odstranění zbytku přípravku a zbytků žvýkačky.

Další poměrně dostupnou metodou, je nechat žvýkačku zmrazit, a poté odloupnout. Zmrazení dosáhneme položením kostky ledu nebo zmraženého ledu v sáčku na žvýkačku.

Odstranění žvýkačky

Odstranění žvýkačky – vlevo před čištěním, vpravo po odstranění žvýkačky

MŮJ TIP:
Vyberte si prostředky na vyčištění vašeho koberce.

Čistící prostředky na koberce »

(Prostředky pro suché i mokré čištění, suché pěny, odstraňovače skvrn a pachů, impregnace.)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *