Barevné provedení koberce | Jak vybrat koberec?

Barevné provedení koberce

Barevné provedení koberce

Při výběru barvy koberce bychom se měli rozhodnout mezi tím, zda chceme mít koberec v barvě doplňující barvy okolního nábytku, stěn a podlahy, nebo chceme mít koberec ústředním bodem místnosti, takže bychom zvolili naopak barvu kontrastní vůči okolí.

Mezi oblíbené barvy patří béžové koberce, které nám opticky místnost projasní a zvětší. Stále oblíbenější jsou i přírodní barvy jako modrá, tmavě zelená, křemenově růžová nebo kamenná šedá.

Teplé barvy můžeme použít v místnostech, kde je nedostatek přirozeného osvětlení, naopak chladné barvy, jako zelenou a modrou můžeme použít jako uklidňující prvek.

Světlejší barvy jsou náchylnější ke znečištění, i když v dnešní době už si mokré (extrakční) čištění poradí i s velmi vysokým znečištěním. Proto světlejší barvy raději používejme v místnostech méně frekventovaných.

Naopak tmavší barvy pomáhají skrývat běžné znečištění i skvrny, takže jsou vhodnější do prostor více frekventovaných.

Stejně tak i vícebarevné (obzvlášť se strukturovanou smyčkou) koberce dokáží skrýt znečištění mnohem lépe, než jednobarevné.

Dejte si také pozor na to, že barva koberce může vypadat jinak za denního světla a jinak za umělého osvětlení a za šera, což se může projevit hlavně v ložnicích.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *