MokréČištěníKoberců.cz » Koberce » Jak vybrat koberec » 10 tipů k výběru koberce | Jak vybrat koberec?
|

10 tipů k výběru koberce | Jak vybrat koberec?

10 tipů k výběru koberce
10 tipů k výběru koberce

1. Pro výběr koberce je důležité si uvědomit, jaká bude frekvence pohybu osob po koberci a na základě toho zvolit více či méně odolný koberec.

2. Menší místnosti můžeme opticky zvětšit a projasnit použitím světlé barvy koberce.

3. Čím hustší koberec, tím déle by měl vydržet. Proto se např. na schody pokládají velmi husté koberce.

4. Hustotu vláken koberců dobře zjistíte, pokud např. vzorek koberce v polovině ohnete a na ohybu uvidíte hustotu vláken koberce.

5. Stejně tak i hustší podložka koberce zaručí vyšší životnost.

6. Osvětlení v prodejnách může být odlišné od osvětlení ve vašem domě, proto dobří prodejci nabízí i možnost zapůjčení vzorníků koberců přímo domů, takže si můžete koberec prohlédnout při denním i nočním osvětlení.

7. Už při nákupu nového koberce byste měli pamatovat na to, že v kancelářích ale i v domácnosti můžete zabránit poškození koberce od koleček kancelářských křesel a židli položením průhledné podložky pod židle. Kancelářská křesla by měla mít gumová kolečka. Stejně tak můžete zabránit znečištění koberců použitím čistících rohoží a zón před vstupem do místností. Pod nohy nábytku by se měly používat ochranné podložky, aby jeho posouváním nedošlo k poškození a odření vláken koberce.

8. Zejména ve firmách, v kancelářích a v hodně frekventovaných prostorách můžete vyzkoušet tzv. kobercové čtverce. Hlavní výhoda spočívá v tom, že pokud dojde k lokálnímu, těžko odstranitelnému znečištění nebo dokonce k poškození koberce, lze vyměnit poškozené čtverce z nové bez nutnosti výměny celého koberce.

9. Obecně se odstraňují snadněji skvrny z koberců ze syntetických vláken, než z koberců z přírodních vláken. Koberce ze syntetických vláken jsou také levnější, než koberce z přírodních vláken.

10. Stejně důležitý, jako je výběr koberce, tak je důležitá i instalace koberce v místnosti. Výhodné je, pokud prodejce zajišťuje i vlastní pokládku koberce. Napojení pásů koberců by mělo co nejdále od oken, a také mimo příliš frekventovaná místa (místa u dveří, chodby…)

NA ODSTRANĚNÍ SKVRN A ZÁPACHU SI POŘIĎTE:

Přečtěte si také:  Jak vybrat kusový koberec?

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *