MokréČištěníKoberců.cz » Komerční sdělení » Mokré a suché čištění koberců: specifika, výhody a použití

Mokré a suché čištění koberců: specifika, výhody a použití

Koberce jsou běžnou součástí domácností, ale také reprezentačních prostor, kanceláří, veřejných institucí, restaurací a dalších prostor. Právě na těchto místech dochází vlivem velké zátěže k jejich hlubokému znečištění, se kterým si běžné vysávání nedokáže poradit. Proto se ke slovu čím dál častěji dostávají dvě profesionální metody – takzvané suché a mokré čištění koberců.

„Stále více firem a veřejných institucí využívá pravidelně naši službu profesionálního čištění koberců ať už suchou, nebo mokrou metodou,“ potvrzuje oblibu těchto účinných metod pracovnice ze společnosti Lady Help, která se zabývá čištěním koberců v Brně. Co je to tedy suché a mokré čistění koberců?

1. Co je to suché čištění koberců a kdy je vhodné

Suché čištění představuje ekologický a šetrný způsob péče o koberce bez škodlivých chemikálií. Jeho nespornou výhodou je skutečnost, že po koberci lze chodit okamžitě po jeho vyčištění.

Samotný princip suchého čištění je poměrně jednoduchý. Koberec se nejprve vysaje kartáčovým vysavačem. V případě potřeby jsou skvrny ošetřeny speciálním čisticím přípravkem. Na celý koberec se nasype granulát, který je následně zapracován do struktury koberce, aby nasál všechny nečistoty. Zapracovaný granulát se nechá maximálně hodinu zaschnout a poté je vysát.

A pro které koberce je suché čištění možné? V první řadě se musí jednat o koberce s nízkým vlasem (maximálně 10 milimetrů), umělé koberce, koberce určené pro vysokou zátěž, koberce tvořené kombinací umělých a přírodních vláken nebo velurové koberce. Hrozbu nepředstavuje ani pro koberce s ochranou datových sítí.

K suchému čištění koberců je vhodné přistoupit zejména na frekventovaných místech, kde není možné zamezit průchodu zaměstnanců, zákazníků či návštěvníků. Jedná se zejména o restaurace, ubytovací zařízení, kanceláře, haly a chodby, veřejné prostory, dále také kina a divadla a samozřejmě také domácnosti. Nutné je však počítat s tím, že suché čištění je v porovnání s mokrou metodou finančně nákladnější.

Čištění koberců Brno
Čištění koberců Brno

2. Co je to mokré čištění koberců a kdy je vhodné

Mokré čištění koberců, které je rovněž mnohem účinnější než klasické vysávání, je známé také pod pojmem tepování. Čisticí roztok je zapracován do vláken koberce pod tlakem a po krátké době působení, kdy jsou nečistoty rozpuštěny, je čisticí roztok opět pečlivě vysát. Koberec nezůstává mokrý, pouze vlhký. Jeho použití není nijak zásadně omezeno, ovšem je třeba koberec nechat důkladně vyschnout, aby nedošlo ke vzniku plísní.

Mokré čištění je vhodné u syntetických koberců a také koberců vyrobených z přírodních vláken. Nehodí se naopak pro hedvábné, bavlněné nebo perské koberce, dále také pro kožené materiály.

Po vyčištění mokrou metodou je koberec nejen zbavený nečistot, ale i prachu a nebezpečných roztočů. Kteří představují riziko zejména pro alergiky.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *