MokréČištěníKoberců.cz » Čištění koberců » Jak si užívat open space kancelář před a po vyčištění koberců
|

Jak si užívat open space kancelář před a po vyčištění koberců

Většina zaměstnanců musí trávit pracovní čas ve vlastní kanceláři. Jen někomu se poštěstí mít celou místnost jenom pro sebe a nesdílet vše se svými kolegy. Dokonce se hitem u zaměstnavatelů stávají tzv. open space kanceláře. Zkrátka existuje jedna velká místnost, kde vás od dalších zaměstnanců maximálně dělí nějaká vyvýšená deska od psacího stolu nebo monitor od počítače.

Tolerantnost na prvním místě

Zaměstnavatel vidí v podobných typech kanceláří velké výhody. Za prvé si uvědomuje, že finančně vydělá, protože jedna velká místnost vyjde rozhodně levněji než patnáct malých. Za druhé se traduje, že open space kancelář vylepšuje spolupráci v týmu. A navíc vás může s přehledem kontrolovat! Jenže nechybí ani stinné stránky. Denně musíte vídat tváře vašich spolupracovníků a navíc si přivykat na jejich nejen pracovní styl. Vyrušují, nahlas se baví telefonem, voní vám nejrůznějšími laskominami pod nosem, žvýkají, mlaskají, ale také drobí a špiní. Psychickou pohodu si můžete zvýšit i tím, že dojdete za svým šéfem, kde nebudete donášet, ale roznášet informace o výhodách šťastějšího úklidu.

Bakterie jsou všude

Je takřka nemožné, aby se několik zaměstnanců najednou stále nacházelo v perfektním zdravotním stavu. I nachlazení stačí a bakterie budou číhat všude. Což o to, klávesnici si zvládnete otřít roztokem s antiseptikem sami, ale co ostatní úklid? Najal si vůbec šéf pořádnou úklidovou firmu, kde se postarají opravdu o všechno a nezanechají po sobě rozdělanou práci? Možná právě nyní zkoumáte i koberec, jestli je pořád tak zašpiněný, zašlapaný a včera jste si byli jisti, že žvýkačka z koberce se vám přilepila na botu, ale kdo se postaral o zbývající lepkavý sajrajt?

Zabydlete se v čistém prostředí

A znovu máte zajímavý pohovor se svým nadřízeným, musí přece pochopit výhody dokonalého úklidu. Pod tíhou námitek o důležitosti spokojenosti zaměstnanců po všech stránkách (hlavně po těch čistých a perfektně vysátých) přikyvuje a slibuje pravidelný úklid kanceláří v Praze od profesionálů. Druhý den se tváříte nadmíru spokojeně, prý si klidně můžete na koberci uspořádat hody, jak je díky strojům maximálně čistý. Na pohled čistý koberec ještě neznačí, že v něm nejsou škodlivé bakterie, ale firma zvolila hloubkové čištění mokrou extrakční metodou, která je občas nevyhnutelná.

Koberec je jako nový

K výhodám strojního extrakčního čištění koberců patří to, že se pěna z čistícího prostředku dostane až do hloubky koberce. Vysoký tlak čerpadla se dostane mezi vlákna a až na podklad koberce. Nemůže se stát, že se nečistoty částečně vrátí jako při ručním čištění, protože jsou odsáty i s čistícím přípravkem pryč z koberce. Po prvním čištění následuje druhé, kde nahradí přípravek čistá voda. Dojde k odsání případných zbytků a koberec je perfektně vyčištěný.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *