Jak vyčistit skvrny od červeného vína z koberce nebo sedačky? | Odstranění skvrn

Červené víno

Jeden neopatrný pohyb a místo ve sklenici se může červené víno ocitnout na koberci nebo potahu sedačky. Přečtěte si, jak se v takovém případě zachovat, a co udělat, abyste riziko vzniku viditelné skvrny minimalizovali.

Červené víno se vyrábí z modrých hroznů, protože
jen ty obsahují červené barvivo a sami asi dobře víte, jak špatně jde odstranit šťáva z hroznů, pokud si jí potřísníte oblečení, nebo jen ruce při jejich konzumaci.

Samozřejmě na koberci nebo potahu sedačky může nadělat červené barvivo ještě mnohem větší škody a pokud nepostupujeme velice rychle, může zanechat bohužel již neodstranitelné škody ve formě viditelných skvrn.

Co udělat při rozlití červeného vína?

1. krok

Pokud dojde k rozlití červeného vína, je třeba postupovat okamžitě v prvním kroku tak, že zkusíme co nejvíce vína odsát pomocí suché a čisté bavlněné nebo papírové utěrky. Postižené místo netřeme, ale pouze přitlačíme utěrku na koberec nebo potah sedačky, a tupováním se snažíme odsát co nejvíce tekutiny. Postupujeme tak do té doby, dokud už na utěrce nevidíme červený otisk vína.

2. krok

V druhém kroku se snažíme zbylé rozlité víno co nejvíce rozředit tak, aby nepřilnulo k vláknům koberce nebo látce sedačky.

Čerstvé skvrny pro tento účel můžeme potřít rozkrojeným citronem nebo pokud máme k dispozici, nastříkáme na skvrnu kyselinu citronovou. Po chvíli propereme důkladně vodou.

Dalším způsobem je propláchnutí postiženého místa bílým vínem nebo club sodou (soda na pití a na ředění nápojů) a poté důkladné propláchnutí čističem koberců nebo propláchnutí čistou vodou.

Tohle by vás mohlo zajímat:  Vyčištění skvrny od rtěnky z koberce | Odstranění skvrn

Na skvrny můžete také nasypat jedlou sůl, který by měla co nejvíce vína vytáhnout do sebe. Ponechejte sůl na místě několik hodin, a poté ji vysajte a místo přečistěte čističem koberců a důkladně properte vodou.

Líbil se vám článek? Podpořte nás prosím a staňte se fanoušky naší stránky o čištění skvrn a nečistot! Dáte tak o nás vědět i svým přátelům.
Jak vyčistit skvrny od červeného vína z koberce nebo sedačky? | Odstranění skvrn
Ohodnoťte článek!


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho nebo sdílejte s přáteli na sociálních sítích. Děkuji!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *