Jak vyčistit skvrny od červeného vína? | Odstranění skvrn

Jeden neopatrný pohyb a místo ve sklenici se může červené víno ocitnout na koberci nebo potahu sedačky. Přečtěte si, jak se v takovém případě zachovat, a co udělat, abyste riziko vzniku viditelné skvrny minimalizovali.

Červené víno
Koberec

Červené víno se vyrábí z modrých hroznů, protože
jen ty obsahují červené barvivo a sami asi dobře víte, jak špatně jde odstranit šťáva z hroznů, pokud si jí potřísníte oblečení, nebo jen ruce při jejich konzumaci.

Samozřejmě na koberci nebo potahu sedačky může nadělat červené barvivo ještě mnohem větší škody a pokud nepostupujeme velice rychle, může zanechat bohužel již neodstranitelné škody ve formě viditelných skvrn.

POŘIĎTE SI NA ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ:

Co udělat při rozlití červeného vína?

1. krok

Pokud dojde k rozlití červeného vína, je třeba postupovat okamžitě v prvním kroku tak, že zkusíme co nejvíce vína odsát pomocí suché a čisté bavlněné nebo papírové utěrky. Postižené místo netřeme, ale pouze přitlačíme utěrku na koberec nebo potah sedačky, a tupováním se snažíme odsát co nejvíce tekutiny. Postupujeme tak do té doby, dokud už na utěrce nevidíme červený otisk vína.

2. krok

V druhém kroku se snažíme zbylé rozlité víno co nejvíce rozředit tak, aby nepřilnulo k vláknům koberce nebo látce sedačky.

Čerstvé skvrny pro tento účel můžeme potřít rozkrojeným citronem nebo pokud máme k dispozici, nastříkáme na skvrnu kyselinu citronovou. Po chvíli propereme důkladně vodou.

Dalším způsobem je propláchnutí postiženého místa bílým vínem nebo club sodou (soda na pití a na ředění nápojů) a poté důkladné propláchnutí čističem koberců nebo propláchnutí čistou vodou.

Na skvrny můžete také nasypat jedlou sůl, který by měla co nejvíce vína vytáhnout do sebe. Ponechejte sůl na místě několik hodin, a poté ji vysajte a místo přečistěte čističem koberců a důkladně properte vodou.

Další tipy na čištění skvrn od červeného vína najdete v článku Jak vyčistit skvrny od červeného vína? na webu JakČistit.cz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru