Proč používat při extrakčním čištění koberců teplou vodu?

Nečistoty z kobercePři extrakčním čištění koberců je výhodnější používat pro přípravu čistícího roztoku teplou vodu. Některé extraktory jsou vybaveny i vlastním ohřívačem. Doporučovaná teplota se pohybuje v rozmezí 40-50 °C.

Ovšem pozor při čištění vlněných koberců, na jejich čištění používejte vždy jen vlažnou vodu.

Jaké jsou důvody pro použití teplé vody?

  1. Účinnost čistícího roztoku se zvyšuje s rostoucí teplotou vody. Teplejší voda zvyšuje molekulární aktivitu, a tím i čistící schopnost roztoku.
  2. Testy ukázaly, že použití extrakčního čištění koberce teplým čistícím roztokem snižuje biologickou kontaminaci koberce.
  3. Použití teplé vody snižuje spotřebu čistícího prostředku.
  4. Čím teplejší voda čistícího roztoku, tím dosáhneme vyššího čistícího výkonu. Teplejší voda oslabuje fyzikální síly mezi nečistotami a skvrnami a mezi vláknem koberce, takže k odstranění nečistot potřebujeme vyvinout menší námahy, než při použití studené vody.
  5. Teplejší čistící roztok také napomáhá k rychlejšímu odpaření zbytkové vlhkosti z koberce po čištění. Použití teplejšího roztok snižuje jeho celkovou spotřebu, v koberci tedy zůstává nižší zbytková vlhkost, a tím pádem dochází k rychlejšímu vyschnutí koberce.
  6. Všechny výše uvedené důvody nám zároveň šetří náklady na práci i čistící prostředky, použitím teplé vody tedy šetříme vlastní finance.
Doporučuji tyto prostředky na čištění koberců a čalounění

NOVINKA: Chcete nové tipy na čištění? Lajkněte moji FB stránku:
Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete zde mít reklamu minimálně na 1 rok jen za 300 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *