Mokré čištění koberců

Na těchto stránkách se dozvíte informace o mokrém čištění koberců tzv. extrakční metodou. Dozvíte se základní princip fungování této metody, její přínosy, rozdíly oproti klasickým metodám čištění koberců a také rady, na co si dát při čištění pozor.

Extrakční metoda je čištění mokrou formou, kdy čistící roztok je pod tlakem vpraven hluboko do vlákna čištěného materiálu, nečistota je rozpuštěna a následně vysávána do sběrné nádoby.

 

Jaké jsou základní výhody a přínosy mokrého (extrakčního) čištění koberců?

1. Odstranění nečistot

Mokrým čištěním dosáhneme hygienického a důkladného odstranění nečistot (prachu, zaschlých skvrn, mastnoty) a pachů (cigaretových i zvířecích) z povrchu i hloubky koberce.

2. Hygienický přínos odstranění alergenů

Mokrým způsobem čištění se odstraní alergeny přítomné v koberci. V případě, pokud máme v domácnosti domácího mazlíčka,  je vhodné alespoň 2x ročně provést hloubkové čištění koberců. To samé se doporučuje, pokud máme v domácnosti dítě, které se často při hraní na kobercích pohybuje a dýchá tak rozvířený vzduch v jeho těsné blízkosti.

3. Oživení a regenerace vlákna

Dojde k oživení barev vašeho koberce, takže bude vypadat opět jako nový.

4. Výhody oproti klasickým metodám

Oproti klasickým metodám ručního tepování nebo použití domácího vysavače s mokrým čištěním dosahujeme u profesionálního čištění koberců mnohem vyšší účinnosti a efektivity čištění. Díky vyššímu výkonu motorů dochází k odsátí mnohem většího množství roztoku a v koberci tak nezůstává zbytková vlhkost, která by mohla způsobit vznik plísní a zatuchlost koberce. Proto je možné provádět čištění ve všech ročních obdobích.

Nedochází tak k efektu, který nastává u ručního tepování koberců, kdy jsou sice nečistoty rozrušeny čistícím prostředkem, ale nejsou následně důkladně odsáty, takže zůstávají nadále v čištěném materiálu a po zaschnutí jsou opět spojeny s vláknem koberce.

MŮJ TIP NA EXTRAKTOR: